Darmowe konta maklerskie – 0% prowizji przy zakupie akcji

To niesamowite, ale w obecnych czasach możemy kupić akcje wybranej spółki nie płacąc za to ani grosza prowizji. Darmowe konta maklerskie dotarły również do Polski zyskując pełną aprobatę osób pragnących pomnożyć swój kapitał. Warto założyć konto w firmie, która pozwala handlować akcjami z prowizją 0%.

Darmowe konto maklerskie znajdziesz m.in.:

Firma Akcje USAAkcje POLSKAFunduszeOpis Wybierz
XTB konto maklerskie – opinie i recenzja 2024. Czy warto założyć konto?
akcje USA - 0%
akcje POLSKA - 0%
etf zagraniczne - 0%

✔ 16 giełd ✔ 3100 akcji ✔ 300 funduszy ETF ✔ brak prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro

2 TMS konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0%
akcje POLSKA - 0,19%
etf zagraniczne - brak

✔ 3 giełdy ✔ 1800 akcji ✔ brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu) ✔ Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ.

3 eToro konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0%
akcje POLSKA - brak
etf zagraniczne - 0%

✔ 21 giełd ✔ 4600 akcji ✔ brak prowizji za handel akcjami (bez limitu). Unikalny system CopyTrader pozwalający na kopiowanie inwestorów lub portfeli inwestycyjnych.

Darmowe konto maklerskie – co to dokładnie znaczy?

Obecnie, kilka domów maklerskich, w walce o klienta uruchomiło promocje pozwalające na handel akcjami i jednostkami funduszy ETF z prowizją 0%. Niektóre firmy oferują tak atrakcyjne warunki na wszystkie dostępne akcje, inne ograniczają promocję np. tylko do akcji amerykańskich. Zapoznanie się z poniższym opisem przy danym domu maklerskim pomoże dokładnie zrozumieć jakiego zakresu dotyczy brak opłat.


#1 – Konto maklerskie w XTB: akcje i ETFy z prowizją 0%

XTB logotyp

Polski Dom Maklerski XTB oferuje możliwość zakupu i sprzedaży akcji oraz funduszy ETF zupełnie bez prowizji do wysokości obrotu 100 000 EUR miesięcznie. W ofercie znajdziesz ponad 3000 akcji z 16 giełd z całego świata.

 • założenie i obsługa konta – darmowe
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – darmowe
 • handel akcjami polskimi – 0%
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – 0%

Firma zapewnia bardzo przyjazne warunki osobom stawiającym swoje pierwsze kroki na giełdzie. Minimalna wartość zlecenia wynosi jedynie 10 PLN (dla GPW), 10 EUR (dla parkietów europejskich) oraz 10 USD (dla giełd z USA).

W kwestii bezpieczeństwa, XTB podlega nadzorowi KNF, jest cenionym domem maklerskim istniejącym na rynku od 2004 roku. Główna siedziba znajduje się w Warszawie. Spółka posiada również oddziały w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Cypr, Chile, RPA.

Równocześnie trwa druga akcja promocyjna (możesz skorzystać w obydwóch jednocześnie). Otwierając konto maklerskie w XTB i dokonując wpłaty w dowolnej wysokości, otrzymasz jedną darmową akcję o wartości ponad 100 PLN! Promocja trwa do wyczerpania puli darmowych akcji.

#2 – Konto maklerskie w TMS: amerykańskie akcje z prowizją 0%

tms logo

Polski Dom Maklerski TMS umożliwia kupno i sprzedaż amerykańskich akcji bez prowizji. Nie ma limitu kwotowego, natomiast warunkiem koniecznym jest aby transakcja zrealizowana została z konta PLN lub EUR (W TMS możesz założyć konta w różnych walutach). W przypadku gdy kupisz akcje amerykańskie poprzez konto USD pobrana zostanie prowizja. Nie jest to jakieś specjalne ograniczenie. I tak w większości przypadków większość osób zasila konto maklerskie w złotówkach i z niego dokonuje obrotu akcjami różnych krajów. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

 • założenie i obsługa konta – darmowe
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – darmowe
 • handel akcjami polskimi – prowizja 0,19% (min 5 zł)
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – brak w ofercie, wkrótce zostaną wprowadzone

Możesz wpłacić na konto TMS dowolną kwotę. Minimum dotyczy pojedynczej transakcji. Przykładowo, najmniejsza wartość zakupu akcji amerykańskich to 100 USD. Oferta z USA jest olbrzymia – dostępnych jest ponad 1600 akcji z giełd NYSE i NASDAQ.

TMS to jeden z najdłużej działających na polskim rynku domów maklerskich (również pod nadzorem KNF). To firma z wieloletnią tradycją, która obsługuje inwestorów już ponad 20 lat!


#3 – Konto maklerskie w eToro: akcje z całego świata z prowizją 0%

etoro logotyp

eToro była pierwszą firmą, która wprowadziła zniesienie prowizji od obrotu akcjami. Aktualnie w ofercie znajdziemy 2000 akcji z 17 największych światowych giełd, którymi obracać możemy z 0% prowizją. Nie ma limitu kwotowego. Platforma działa w oparciu o walutę USD – z tego konta odbywają się wszystkie transakcje kupna i sprzedaży aktywów. Wpłaty na swoje konto możesz dokonać również w innej walucie, po czym zostanie ona automatycznie przewalutowana na dolary amerykańskie.

 • założenie i obsługa konta – darmowe
 • wpłata i wypłata w walucie USD – brak opłat za wpłatę, prowizja 5$ za wypłatę
 • handel akcjami polskimi – brak w ofercie
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – 0%

Główną zaletą eToro jest handel społecznościowy poprzez usługi copy tradingu i copy portfolio. Innymi słowy, na platformie znajdziemy inne osoby, które dzielą się swoimi portfelami. Tym samym w łatwy sposób możemy kopiować ich zachowania.

Od strony prawnej eToro nadzorowane jest przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych (CySEC) oraz organ regulacyjny z Wielkiej Brytanii (FCA). Z usług tego domu maklerskiego korzysta obecnie 24 milionów użytkowników w ponad 140 krajach.


Warunek aby twoje Konto Maklerskie było DARMOWE

W większości przypadków istnieje jeden warunek, który musisz spełnić aby twoje konto maklerskie było darmowe.

Jaki?

Musisz go używać!

I nie chodzi tu o jakąś super aktywność. Wystarczy, abyś dokonał dowolnej transakcji w ciągu określonego czasu (najczęściej roku), aby twoje konto maklerskie było zupełnie darmowe. W przeciwnym wypadku może zostać naliczona tzw. opłata za nieaktywność.

Przykładowo, XTB definiuje tę kwestię w następujący sposób:

W przypadku braku otwarcia lub zamknięcia pozycji na rachunku Klienta w ciągu ostatnich 365 dni oraz braku depozytu na rachunku w ciągu ostatnich 90dni naliczana jest co miesiąc opłata w wysokości 10 EUR.

Przesłanie TMS jest dość podobne:

Co do zasady otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Jedyna opłata za rachunek może pojawić się przypadku gdy na rachunku nie będzie żadnej aktywności przez 12 kolejnych miesięcy. Wtedy opłata za prowadzenie rachunku wynosić będzie 9 PLN miesięcznie.

Opłaty za nieaktywność można bardzo łatwo uniknąć. W praktyce mało kto jest tak niezainteresowany zmianami w swoim portfolio, że nie dokonuje żadnej transakcji. Najlepsze domy maklerskie naprawdę oferują darmowe konta i nie ma w tym żadnych haczyków.

Na czym zarabiają domy maklerskie?

Nasuwa się więc pytanie – na czym zarabiają domy maklerskie skoro oferują klientom darmowe konta?

Pierwsze źródło – przewalutowanie.

Przykładowo, posiadasz konto maklerskie w walucie PLN i z niego dokonujesz zakupu akcji amerykańskich, które notowane są w USD. Dom maklerski zarabia w takim przypadku na wymianie waluty. Niejednokrotnie możesz nawet i tej opłaty uniknąć wymieniając walutę w swoim banku czy kantorze internetowym, ale po pierwsze tam przecież też uiszczasz opłatę za wymianę, a po drugie warunki oferowane przez domy maklerskie są naprawdę dobre (prowizja od 0,25% do 0,5%), więc z reguły szkoda czasu na działanie poza platformą.

Drugie źródło – dodatkowe produkty i usługi

Zapoznając się z ofertą domów maklerskich natychmiast dostrzeżesz, że rzeczywiste akcje i ETF-y to nie wszystko. Istnieją tysiące dodatkowych instrumentów, które mogą stanowić przedmiot handlu. Domy maklerskie oferują też odpłatnie dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, różne pakiety zawierające narzędzia analityczne itp. . Ta dodatkowa oferta podlega zupełnie odmiennym zasadom i cennikowi. Możesz z niej korzystać ale nie musisz.

Konto maklerskie założysz online. Dom maklerski TMS przekonuje, że cała rejestracja trwa tylko 8 minut. Po tym czasie będziesz w stanie zasilić konto i kupić swoje pierwsze akcje.
Zarabianko
Logo