Ranking kont maklerskich – czerwiec 2024 r.

Prezentujemy aktualny ranking kont maklerskich aby porównać oferty i pomóc Ci w wyborze rachunku najbardziej dopasowanego do twoich potrzeb.

Firma Akcje USAAkcje POLSKAFunduszeOpis Wybierz
XTB konto maklerskie – opinie i recenzja 2024. Czy warto założyć konto?
akcje USA - 0%
akcje POLSKA - 0%
etf zagraniczne - 0%

✔ 16 giełd ✔ 3100 akcji ✔ 300 funduszy ETF ✔ brak prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro

2 TMS konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0%
akcje POLSKA - 0,19%
etf zagraniczne - brak

✔ 3 giełdy ✔ 1800 akcji ✔ brak prowizji za handel akcjami z USA (bez limitu) ✔ Polski dom maklerski ze świetną ofertą akcji z GPW oraz amerykańskiej NYSE i NASDAQ.

3 eToro konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0%
akcje POLSKA - brak
etf zagraniczne - 0%

✔ 21 giełd ✔ 4600 akcji ✔ brak prowizji za handel akcjami (bez limitu). Unikalny system CopyTrader pozwalający na kopiowanie inwestorów lub portfeli inwestycyjnych.

4 Degiro konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA: 0€ + 1€
akcje POLSKA: 1zł + 5zł
etf zagraniczne: 0%

✔ 30 giełd ✔ holenderski broker, którego cechują bardzo niskie prowizje. ✔ dostęp do światowych giełd, w tym w USA, Japonii, Hongkongu czy Singapurze.

5 Exante konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0,02$
akcje POLSKA - 0,4%
etf USA - 0,02$

✔ 50 giełd ✔ w sumie 300.000 instrumentów ✔ broker z dostępem do amerykańskich ETF-ów i rynków azjatyckich na giełdach w Singapurze, Hong Kongu czy Tokio

6 Dif Broker konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0,02$
0,2%
etf USA - 0,02$

✔ 40 giełd ✔ ponad 30.000 instrumentów ✔ broker z dostępem do amerykańskich ETF-ów, chińskich akcji na giełdzie w Hong Kongu, REIT-ów z Singapuru

7 Dom Maklerski Bossa – opinie i recenzja konta maklerskiego
akcje USA - 0,29%
akcje POLSKA - 0,38%
etf zagraniczne - 0,29%

✔ 10 giełd ✔ Bossa to dom maklerski założony przez BOŚ Bank ✔ Długa historia, na rynku od 1995 roku

8 mBank eMakler konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0,29%
akcje POLSKA - 0,39%
etf zagraniczne - 0,29%

✔ 4 giełdy ✔ eMakler to konto maklerskie oferowane przez mBank ✔dostęp do akcji, ETF, obligacji polskich i zagranicznych. Obsługa usług IKE oraz IKZE.

9 PKO BP konto maklerskie – opinie i recenzja
akcje USA - 0,28%
akcje POLSKA - 0,39%
etf zagraniczne - 0,28%

✔ 20 giełd ✔ obsługa IKE I IKZE (ale tylko dla polskich akcji i ETF) ✔ prowadzenie konta jest niestety płatne (60zł/rok)

10 ING konto maklerskie – szczegółowe parametry oferty i opinia
akcje USA - brak
akcje POLSKA - 0,3%
etf zagraniczne - brak

✔ 1 giełda ✔dwa warianty konta: elastyczne (bezpłatne, prowizja 0,3%) oraz aktywne (płatne 15zł/m-c, prowizja 0,25%) ✔akcje i ETF-y tylko z GPW

Decydując się na założenie konta maklerskiego musisz wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak wysokość prowizji transakcyjnej, pozostałe opłaty, dostęp do rynków, obsługę klienta czy bezpieczeństwo. Wybór jest ogromny, począwszy od niebankowych rachunków maklerskich, po konta które otworzysz zaraz po zalogowaniu się do swojego banku.

Gdzie założyć konto maklerskie? TOP 3 najlepszych rachunków

W przedstawionej wyżej analizie umieściliśmy domy maklerskie i banki oferujące najkorzystniejsze dla klientów warunki. Zakładając konto maklerskie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty. Powód jest prosty – domy maklerskie oferują te same produkty stosując różne cenniki za obsługę.

Dla lepszego zobrazowania posłużmy się przykładem: akcje spółki Orlen możemy nabyć w jednym domu maklerskim zupełnie bez opłat, w innym natomiast uiścimy prowizję od transakcji w wysokości 0,39% (minimum 5 zł). Oznacza to, że dysponując określonym kapitałem w pierwszym biurze maklerskim kupimy więcej akcji niż w drugim. Warto więc przyjrzeć się firmom z czołówki rankingu, a nawet darmowym kontom maklerskim, aby nie tracić niepotrzebnie kapitału.


#1 Dom Maklerski XTB

XTB logo

XTB istnieje na rynku od 2005 roku. To polski dom maklerski oferujący możliwość zakupu i sprzedaży akcji oraz funduszy ETF zupełnie bez prowizji do wysokości obrotu 100 000 EUR miesięcznie. To wysoki limit, w zupełności wystarczający początkującym osobom. Najważniejsze cechy konta maklerskiego w XTB to:

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – brak opłat
 • handel akcjami polskimi – 0%
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – 0%

W ofercie XTB znajdziesz ponad 3400 akcji z 16 giełd z całego świata. Brak progu minimalnej wpłaty, konto możemy zasilić dowolną kwotą. Minimalna wartość zlecenia wynosi jedynie 10 PLN (dla GPW), 10 EUR (dla parkietów europejskich) oraz 10 USD (dla giełd z USA).


#2 Dom Maklerski TMS

TMS logo

TMS to również polski dom maklerski z wieloletnią tradycją. Od niedawna jest częścią Oanda Global Corporation kumulując w swojej ofercie doświadczenia polskiego rynku ze światowym know-how inwestora. Aktualnie największym benefitem dla klientów jest możliwość zakupu i sprzedaży amerykańskich akcji bez prowizji. Ten tani rachunek maklerski otwiera drzwi do stania się współwłaścicielem m.in. takich tuzów jak Tesla, Apple, Amazon, Microsoft, Coca-Cola i wiele innych znanych marek. Najważniejsze cechy konta maklerskiego w TMS to:

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie PLN – brak opłat
 • handel akcjami polskimi – prowizja 0,19% (min 5 zł)
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – brak w ofercie, wkrótce mają być wprowadzone

#3 eToro

etoro logo

eToro to lider inwestowania społecznościowego. Na całym świecie ponad 25 milionów ludzi korzysta z tej platformy. Czym dokładnie jest handel społecznościowy? Przede wszystkim pozwala on bezpłatnie kopiować ruchy i transakcje innych osób, umożliwia wchodzenie z nimi w interakcje, dyskusje, daje możliwość dzielenia się swoją wiedzą i możliwościami. Dużą zaletą jest też opcja skorzystania z gotowych portfeli zawierających wyselekcjonowane aktywa. Etoro w szczególności można polecić mniej doświadczonym osobom pragnącym poznać jak najwięcej strategii. Najważniejsze cechy konta maklerskiego w eToro to:

 • założenie i obsługa konta – brak opłat
 • wpłata i wypłata w walucie USD – brak opłat za wpłatę, prowizja 5$ za wypłatę
 • handel akcjami polskimi – brak w ofercie
 • handel akcjami amerykańskimi – 0%
 • handel ETF-ami – 0%

Zarabianko
Logo