Ranking kont firmowych – wrzesień 2023 r.

Bank KontoKartaBankomatyBonus Wybierz
Millennium Konto Firmowe
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

0 zł

BONUS

2700 zł

2 Pekao Konto Firmowe
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

2 %

BONUS

2000 zł

3 Santander Konto Firmowe
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

0 zł

BONUS

1500 zł

4 Alior Konto Firmowe
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł/ 8zł

BANKOMATY

0 zł

BONUS

1500 zł

5 Nest Konto Firmowe
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

0 zł

BONUS

1400 zł

6 Credit Agricole Konto Biznes
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

3%

BONUS

1300 zł

7 mBiznes Konto Standard z bonu
KONTO ?

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

0zł

BONUS

Brak

8 PKO BP Konto Firmowe
KONTO

0 zł

KARTA ?

0 zł

BANKOMATY

0 zł

BONUS

Brak

Jak powstaje ranking kont firmowych?

Wybór dobrego firmowego konta bankowego nie jest prostą czynnością. Banki kuszą wysokim bonusem, którego realną wartość niełatwo jest od razu odszyfrować. Niektóre warunki, jak przelew do ZUS, są łatwe do spełnienia gdyż obejmują podstawowe czynności użytkowania konta. Inne, jak leasing czy karta kredytowa, nie tylko są wyższą barierą ale często zupełnie nie leżą w centrum zainteresowania danego przedsiębiorcy. Warto więc patrzeć na oferty banków przez pryzmat własnych potrzeb, nie tylko wysokości premii za założenie konta.

Ranking kont firmowych ma na celu pomoc w odnalezieniu się w gąszczu promocyjnych ofert i ich warunków. Spośród wszystkich ofert bankowych selekcjonujemy i wybieramy najlepsze konta firmowe, w szczególności dedykowane firmom funkcjonującym jako jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki z o.o. Kluczowym czynnikiem rankingowych są koszty użytkowania konta – im niższe tym lepiej. Wiele banków oferuje konta firmowe zupełnie za darmo (na określony czas lub bezterminowo) – brak opłat za prowadzenie rachunku, brak prowizji za korzystanie z karty i bankomatów czynią dany bank bardziej atrakcyjnym od konkurencji.

Konto firmowe – charakterystyka

Bankowe konto firmowe jest podobne do bankowego konta osobistego, z tym że przeznaczone jest do transakcji biznesowych prowadzonych przez daną firmę.

Firmowe konta bankowe jest wymogiem prawnym, jeśli chcesz np. założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Z drugiej strony, jeśli jesteś samozatrudniony nie masz takiego obowiązku, ale otwarcie firmowego konta bankowego pozwoli ci w łatwy sposób oddzielić  interesy biznesowe od własnych finansów osobistych.  Istnieje wiele zalet posiadania firmowego konta bankowego. Pozwala ono ubiegać się o firmową kartę debetową, a także ułatwia ubiegać się o kredyt firmowy.

Dla kogo przeznaczone jest konto firmowe?

Konto firmowe może zostać otwarte przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą (JDG), spółkę cywilną, jawną, komandytową, spółkę z o.o. lub spółkę akcyjną. Ale nie tylko, po bankowe konta firmowe sięgają również fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, publiczne i niepubliczne placówki oświatowe, kościoły i związki wyznaniowe, organizacje charytatywne.

Zasadniczo, konto firmowe otworzysz online przesyłając wymagane dokumenty. Sposób otwarcia zależy jednak od wyboru banku. Niektóre instytucje wymagają osobistego stawiennictwa i potwierdzenia tożsamości w oddziale.

Zarabianko
Logo