XTB konto maklerskie – opinie i recenzja 2024. Czy warto założyć konto?

Obecnie w internecie jest głośno o XTB. „Najpopularniejszy dom maklerski”, „XTB miażdży konkurencję”, „XTB i długo długo nic” – takie nagłówki wyskakują nam na portalach i w Google Discover. Czy to prawda? Czy rzeczywiście XTB ma tak wspaniałą ofertę, że odjechał konkurentom? Jakie są opinie tych, którzy założyli już konto w tym domu maklerskim i aktywnie używają rachunku inwestycyjnego?

Jedno jest pewne – statystyki prezentowane przez KDPW (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych) pokazują, że Polacy zakładając konto maklerskie najchętniej wybierają XTB. Już od dłuższego czasu XTB zajmuje 1. miejsce pod względem dynamiki przyrostu nowych klientów.

W poniższym artykule analizuję z czego wynika, że XTB cieszy się tak dużą popularnością, jakie są zalety a jakie zagrożenia zakładania rachunku maklerskiego w tej firmie oraz przyglądam się opiniom użytkowników korzystających z tej platformy.

Warunki konta maklerskiego XTB

Na początek zacznijmy od spojrzenia na ogólne dane dotyczące XTB oraz warunkom konta maklerskiego:

FirmaXTB Dom Maklerski
Rok powstania2002
Adres wwwxtb.com
Rynek polskiGPW rynek główny
Rynki zagraniczne15
Prowadzenie kontabezpłatne
Prowizja akcje polskie0%
Prowizja akcje USA0%
Prowizja ETF zagraniczne 0%
Wpłata środkówdarmowa
Wypłata środkówdarmowa (powyżej 500 zł)
IKE / IKZENIE

* Prowizja za inwestowanie w akcje i ETF-y, do miesięcznego obrotu 100 000 EUR, wynosi 0%. To bardzo wysoki limit. I niespotykana oferta na rynku. W praktyce, żaden z konkurencyjnych domów maklerskich, czy to polskich czy zagranicznych, nie poszedł tak daleko klientom na rękę. Darmowe konto maklerskie połączone z prowizją 0% za handel rzeczywistymi akcjami daje możliwość tradingu bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

XTB – polski dom maklerski uznany na świecie

XTB jest działającym od 2005 roku polskim domem maklerskim posiadającym licencję Komisji Nadzoru Finansowego oraz spółką notowaną na GPW. Przez ponad 19 lat działalności na rynku firma zdobyła zaufanie przeszło 935 000 klientów na całym świecie (z tego 230 000 w PL). Firma koncentruje się na rozwijaniu swojej działalności na 13 kluczowych rynkach, w tym w Polsce, Hiszpanii, Czechach, Portugalii, Francji, Niemczech czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

XTB oferuje dostęp do ponad 6000 instrumentów, wśród których największą popularnością cieszą się prawdziwe akcje i ETF-y z całego świata.

XTB: Zalety i wady

Zanim założysz konto, dokładnie przeanalizuj zalety i wady tego domu maklerskiego.

Zalety
  • 0% prowizji za handel na akcjach i ETF do kwoty 100 000 EUR obrotu miesięcznie
  • szeroka oferta, ponad 6000 instrumentów finansowych
  • bezpieczeństwo – nadzór KNF oraz ochrona poprzez system rekompensat KDPW
  • wsparcie w rozliczeniu podatków poprzez rozliczanie dochodów z GPW oraz giełd zagranicznych w PIT-8C
  • niższe opodatkowanie dywidend akcji USA poprzez możliwość wypełnienia formularza W-8BEN
Wady
  • brak rachunków emerytalnych IKE i IKZE
  • platforma na początku, może wydawać się skomplikowana zupełnie niedoświadczonym osobom
9.8 Ocena

✔ 16 giełd ✔ 3100 akcji ✔ 300 funduszy ETF ✔ brak prowizji za handel akcjami i ETF-ami do miesięcznego obrotu 100 tys. euro

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią:

DODAJ SWOJĄ OPINIĘ:

Zarabianko
Logo