Ranking lokat bez konta – czerwiec 2024 r.

Lokaty bez konta są najbardziej poszukiwaną formą depozytu bankowego. Pozwalają pomnażać oszczędności bez konieczności zakładania rachunku osobistego w kolejnym banku. Lista takich ofert nie jest długa, w poniższej tabeli znajdziesz najwyżej oprocentowane lokaty bez konta.

Bank OprocentowanieCzas trwaniaOpis Wybierz
7% w VeloBank – Lokata Mobilna na Start opinie
7%
2 miesiące

Lokata Mobilna na Start

Kwota od 1.000 zł do 50.000 zł. Czas trwania 2 miesiące. Oprocentowanie 7% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

2 5,5% w Inbank – lokata standardowa opinie i szczegóły promocji
5.5%
6 lub 12 miesięcy

Lokata Standardowa

Kwota od 1.000 do 50.000 zł. Czas trwania 6 lub 12 miesięcy. Oprocentowanie 5,5% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

3 5,45% w Inbank – Lokata na Start opinie i szczegóły promocji
5.45%
3 miesiące

Lokata na Start

Kwota od 1.000 do 50.000 zł. Czas trwania 3 miesiące. Oprocentowanie 5,45% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

4 5,25% w banku BFF – Lokata Facto opinie i szczegóły promocji
5.25%
3 miesiące

Lokata Facto

Kwota od 5.000 zł. Czas trwania 3 miesiące. Oprocentowanie 5,25% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

5 5,2% w VeloBank – Lokata na Nowe Środki opinie i recenzja produktu
5.2%
6 miesięcy

Lokata na Nowe Środki

Kwota od 1.000 zł do 180.000 zł. Czas trwania 6 miesięcy. Oprocentowanie 5,2% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

6 5% w Santander Consumer Bank – Lokata Online na Nowe Środki opinie i recenzja
5%
3, 4 lub 6 miesięcy

Lokata Online na Nowe Środki

Kwota od 1.000 zł do 400.000 zł. Czas trwania 3, 4 lub 6 miesięcy. Oprocentowanie 5% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

7 5% w VeloBank – Lokata na Nowe Środki opinie i recenzja
5%
3 miesiące

Lokata na Nowe Środki

Kwota od 1.000 zł do 180.000 zł. Czas trwania 3 miesiące. Oprocentowanie 5% w skali roku. WYMAGANE KONTO: NIE

Aby założyć lokatę bez konta należy przejść na wskazaną stronę internetową banku, wypełnić wniosek a następnie dopełnić formalności weryfikacyjnych. Warto przygotować sobie wcześniej zdjęcie lub skan dowodu osobistego, będzie ono potrzebne w trakcie wypełniania formularza.

Gdzie założyć lokatę bez konta?

W przedstawionej wyżej analizie umieściliśmy banki, które nie wymuszają na klientach zakładania rachunku osobistego jednocześnie oferując wysokie oprocentowanie depozytów. Być może nazwy niektórych instytucji nie są ci znane. Bez obaw, w przypadku każdej prezentowanej lokaty twoje pieniądze są bezpieczne. Ochronę środków do równowartości 100 tys. euro zapewnia odpowiedni dla danego rynku bankowy fundusz gwarancyjny.

Aktualnie, dobrą lokatę bez konta założysz m.in. w:

  • Inbank – Lokata na start
  • VeloBank – Lokata na Nowe Środki
  • Santander Consumer Bank – Lokata Online na Nowe Środki
  • BFF Bank – Lokata Facto

Lokata w Inbank

inbank  logo

Inbank jest licencjonowanym bankiem z Estonii specjalizującym się w lokatach bankowych, kredytach samochodowych oraz kredytach ratalnych. Na polskim rynku oferuje klientom swoje usługi już od 2017 roku. 

W związku z tym, iż przepisy bankowe regulowane są przez dyrektywy Unii Europejskiej, można przyjąć iż lokaty Inbank są tak samo bezpieczne jak w polskich bankach. Różnica polega na tym kto obejmuje ochroną dany depozyt. W przypadku Inbank gwarancję zapewnia estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond (odpowiednik polskiego BFG). Gwarancją objęte są lokaty wraz z odsetkami, maksymalnie do 100 000 euro w stosunku do pojedynczego deponenta.


Lokata w VeloBank

velo logo

VeloBank to nowy, polski bank stworzony w kooperacji przez 8 największych polskich banków komercyjnych. Sprawne oko zauważy podobieństwo w identyfikacji wizualnej i ofercie do Getin Banku. Prawdą jest, że VeloBank powstał na bazie procesu restrukturyzacji GB, kontynuując jego strategię w zakresie produktów i usług bankowych. Dla nas klientów, to okazja aby w dalszym ciągu korzystać z wysokooprocentowanych lokat oraz rachunków oszczędnościowych na bardzo przyjaznych warunkach. Ważnym aspektem jest, iż oferta VeloBanku dostępna jest online oraz w ponad 300 oddziałach własnych i franczyzowych.

Lokata jest bezpieczna – Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) zapewnia ochronę twoich środków pieniężnych (wraz z odsetkami) zgromadzonych w VeloBanku do równowartości 100 tys. euro w złotych.


Lokata w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank logo

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander obecnej na polskim rynku od 2001 roku. Santander Consumer Bank jest często mylony z Santander Bank Polska, mają bardzo podobne nazwy i logotypy, w rzeczywistości są to jednak odrębne podmioty oferujące różne produkty i obsługujące różne grupy klientów.

Obydwie firmy oferują atrakcyjne lokaty bankowe, z tą różnicą że Santander Consumer Bank nie wymaga zakładania konta osobistego, co jest jego przewagą w tym zakresie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z usług obydwóch banków sięgając po najwyższe odsetki tam gdzie oferta jest aktualnie najlepsza.

Złożone w Santander Consumer Bank środki są objęte gwarancją polskiego BFG.


Lokata w BFF Bank

facto logo

BFF Bank to włoska instytucja finansowa prowadząca działalność w wielu krajach europejskich takich jak Włochy, Niemcy, Hiszpania, Irlandia, Belgia i Holandia. W Polsce firma funkcjonuje od 2016 roku i jest rozpoznawalna głównie dzięki sztandarowemu produktowi jakim jest lokata Facto. BFF udowodnił, iż bez budowania sieci oddziałów jest w stanie spełnić oczekiwania klientów w zakresie bezpiecznych i hojnie oprocentowanych lokat bankowych.

Włoskim odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi i to ten podmiot w ramach przepisów Unii Europejskiej gwarantuje nienaruszalność twoich środków pieniężnych do wysokości 100 tys. euro.


Jak powstaje ranking lokat bez konta?

Wybór i założenie lokaty bankowej wydaje się prostą czynnością. Wystarczy przecież wypełnić wniosek, przelać pieniądze i odebrać je wraz z odsetkami po ustalonym czasie, prawda? Niestety nie jest to takie oczywiste jak powinno być. Banki oferują wysokie oprocentowanie lokat oczekując w zamian od klienta podpisania umowy o prowadzenie konta osobistego. Z punktu widzenia banku taki układ jest jak najbardziej pożądany, jednak z naszego punktu widzenia chcemy mieć pełną swobodę, niespecjalnie uśmiecha nam się otwieranie kolejnego konta bankowego gdy naszym celem jest tylko i wyłącznie pomnożenie kapitału na lokacie.

Tak narodziła się potrzeba stworzenia rankingu lokat bez konta. Spośród wszystkich ofert bankowych selekcjonujemy i wybieramy najlepsze lokaty internetowe, które nie są obwarowane warunkiem posiadania ROR. Najważniejszym kryterium odnośnie pozycji w rankingu jest oczywiście wysokość oprocentowania dającego szansę na satysfakcjonujący zysk. W dalszej kolejności bierzemy pod uwagę czas trwania, wysokość lokowanych środków oraz opinie użytkowników.

Jak działa internetowa lokata bez konta?

Lokata bez konta to produkt, który nie wymaga zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Taką lokatę można założyć przez Internet w placówce banku.

Istnieją dwa rozwiązania przy zakładaniu lokaty bez konta osobistego. Po złożeniu wniosku o lokatę:

  • wykonujesz przelew na podany przez bank numer konta – tylko tyle, po tej czynności lokata jest założona. Po jej zakończeniu bank odsyła twoje pieniądze powiększone o odsetki na podany we wniosku numer twojego konta bankowego
  • wykonujesz przelew na podany przez bank numer konta a następnie logujesz się do banku i samodzielnie zakładasz lokatę. W tej wersji bank automatycznie tworzy dla ciebie tzw. rachunek depozytowy, na który wpływają pieniądze przed i po założeniu lokaty. Sam musisz zadbać o to, aby po zakończeniu środki trafiły z powrotem na twoje konto bankowe.

Dla wielu osób mylące jest  pojęcie rachunku depozytowego. Trzeba wiedzieć, że nie jest to konto osobiste. Do rachunku depozytowego nie można wyrobić karty debetowej, realizować z niego innych przelewów itd. – jest to tylko rachunek pomocniczy służący jedynie do czasowego przechowywania pieniędzy.  

Lokaty bez zakładania konta – o tym trzeba pamiętać

Niewątpliwie największą zaletą lokat bez konta jest brak ograniczeń. Swobodne dysponowanie gotówką pozwala zaoszczędzić czas i daje możliwość koncentrowania się na innych rzeczach. Wadą jest niewielka ilość takich produktów z wysokim oprocentowaniem. Jak pokazuje powyższy ranking lokat bez konta, dosłownie tylko kilka banków posiada atrakcyjną ofertę.

Trzeba pamiętać, iż zyski z lokat bankowych są opodatkowane podatkiem od zysków kapitałowych zgodnie z ustawą z 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W swoich kalkulacjach dotyczących zyskowności danej lokaty należy uwzględnić konieczny do zapłaty 19% podatek (tzw. podatek Belki). Jest on pobierany automatycznie przez bank i nie ma konieczności ujmowania go w deklaracji podatkowej.

Z drugiej strony, warto wiedzieć, iż lokaty wymagające otwarcia kolejnego konta bankowego mogą być również dobrym wyborem podobnie jak lokaty bez konta. Banki sowicie wynagradzają nowych klientów kusząc promocjami, w których do zgarnięcia jest kilkaset złotych. Spełnienie kilku prostych warunków skutkuje dodatkową premię niejednokrotnie wyższą niż możliwe do uzyskania odsetki z lokaty terminowej.

Bezpieczeństwo lokat bankowych bez konta
Lokaty bez konta, podobnie jak wszystkie inne rodzaje lokat bankowych, objęte są ochroną ze strony BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Ta państwowa instytucja, zwraca klientom pieniądze w przypadku bankructwa danego banku. Kwota gwarancji stanowi równowartość 100 tys. euro i jest istotna informacja dla osób pragnących zakładać lokaty o wysokim wolumenie.
W zależności od kraju pochodzenia banku, różny jest fundusz gwarancyjny, jednak w ramach Unii Europejskiej każdy z nich podlega tym samym regulacjom i zapewnia jednakową ochronę depozytów.
Zarabianko
Logo