5 sprawdzonych sposobów zarabiania na bankach

Pierwsze co przychodzi na myśl w kwestii zarabiania na bankach to słynne już promocje bankowe, w których instytucje nagradzają klientów za założenie konta. Nie jest to jedyna metoda, domowy budżet można równie skutecznie podreperować sięgając po pieniądze z cashbacku czy po odsetki z lokat bankowych i rachunków oszczędnościowych.

Zarabianie na bankach - dodatkowa gotówka

Sprawdzamy zatem, z której metody warto skorzystać i ile można na niej zarobić.

  1. Zarabianie na promocjach bankowych
  2. Zarabianie na moneyback i cashback
  3. Zarabianie na lokatach
  4. Zarabianie na rachunkach oszczędnościowych
  5. Zarabianie na programie poleceń

Promocje bankowe z premią za otwarcie konta bankowego

Banki prześcigają się zaciekle w sposobach na pozyskanie nowych klientów. Ich najważniejszym narzędziem są promocje bankowe z wartościową premią za podjęcie współpracy. Powiedzenie „nie ma nic za darmo” w przypadku banków nie ma zastosowania. My, jako nowi klienci w łatwy sposób możemy skorzystać z ich hojności i bogatych budżetów marketingowych. Praktycznie za darmo, przy naprawdę niewielkim wysiłku i niedługim czasie poświęconym na rejestrację i wypełnianie określonych warunków możemy otrzymać całkiem pokaźną premię pieniężną od banku.

Doświadczeni entuzjaści promocji bankowych są w stanie osiągać na takiej działalności regularne i satysfakcjonujące dochody.

Zarabianie na bankach jest naprawdę proste, choć skalując ten proces i zakładając jednocześnie wiele kont bankowych trzeba być nieźle zorganizowanym aby nie pogubić w spełnieniu wszystkich wymaganych warunków promocji. Im więcej kont tym więcej czynności trzeba wykonać. Banki zazwyczaj oczekują od nowego klienta regularnego wpływu na konto (to da się łatwo rozwiązać stałym zleceniem) oraz wykonania kilku płatności kartą debetową (tu już trzeba się wykazać dobrą organizacją).

Promocja bankowa z wysoką premią
Przykład promocji bankowej z wysoką premią. źródło: credit-agricole.pl

Zarabianie na bankach z użyciem Moneyback i Cashback

Cashback i Moneyback to programy, dzięki którym na twoje konto bankowe trafia zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy. Usługa banalna w swojej prostocie, łatwa w użytkowaniu, pozwalająca bez wysiłku oszczędzać pieniądze. Zwroty pieniężne wynoszą z reguły 2-3% wartości zakupów ale zdarzają się sklepy z ofertą cashbacku nawet do 25% . Prawda jest taka, że niby wszyscy wiedzą o tych programach ale mało kto z nich korzysta. Co trzeba zrobić, aby uzyskiwać z powrotem część pieniędzy z dokonanej transakcji?

Oto trzy proste kroki:

  • upewnij się, że twój bank posiada program moneyback lub cashback i sprawdź jakie są jego zasady. Jeśli akurat masz konto osobiste bez tej usługi, załóż nowy, dodatkowy rachunek w kolejnym banku
  • znajdź sekcję „Zwroty za zakupy” na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej twojego banku a następnie potwierdź chęć uczestnictwa programie. Program może przybierać różne nazwy, w tym tytułowy moneyback lub cashback.
  • kupując online korzystaj z linków promocyjnych udostępnianych przez bank. Za każdym razem zanim kupisz coś online zacznij od swojego banku wybierając dany sklep internetowy i przechodząc do niego z podanego linka. To jest kluczowy punkt tej usługi. Zakupy zaczynasz od bankowej aplikacji mobilnej / bankowej www a nie bezpośrednio w sklepie internetowym.

Warto przyjrzeć się bliżej tematowi, gdyż w programach bankowych bierze udział kilkaset popularnych marek, w tym tak znaczące na rynku jak booking.com, eobuwie.pl, Media Expert, Empik, Allegro, Modivo i wiele innych.

Lokaty bankowe

Zakładając lokatę przekazujesz bankowi swoje pieniądze na ustalony przez strony czas. Po tym okresie pieniądze wraz z odsetkami wracają do ciebie. Twój zysk stanowią zebrane w czasie trwania lokaty odsetki pomniejszone o podatek dochodowy (tzw. podatek Belki w wysokości 19%).

Wypłata odsetek odbywa się zazwyczaj na zakończenie lokaty, choć przy długich okresach kapitalizacja można się spotkać z wypłatą zarobionych pieniędzy co kwartał lub co miesiąc.

Co w przypadku, gdy potrzebujesz zerwać lokatę przed końcem jej trwania? Możesz to uczynić – kapitał wróci w całości do ciebie, odsetki nie zostaną ci jednak wypłacone. W rankingu lokat bankowych znajdziesz najlepsze, promocyjne oferty z najwyższym oprocentowaniem.

Credit Agricole lokata bankowa
Przykład lokaty na wysoki procent. źródło: credit-agricole.pl

Zarabianie na lokatach bankowych nie do końca jest takie proste jakby się mogło wydawać. Banki w zamian za wysokie odsetki oczekują od klientów związania się z bankiem dodatkową usługą w postaci konta osobistego. Dobre lokaty bez konta na naszym rynku są rzadkością i są oferowane głównie przez zagraniczne instytucje.

Rachunki oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe jest popularnym rozszerzeniem do rachunku osobistego. Nie każde konto oszczędnościowe pozwoli jednak na satysfakcjonujący zarobek. Podobnie jak z lokatami, produkty w swojej standardowej wersji mają niskie oprocentowanie i jeśli chcemy uzyskać niezłe odsetki musimy poszukać promocyjnej wersji rachunku oszczędnościowego. Z pomocą przychodzi aktualny ranking kont oszczędnościowych prezentujący konta z najlepszym możliwym zwrotem z ulokowanych pieniędzy.

Rachunek oszczędnościowy działa na dość podobnej zasadzie co rachunek osobisty, z tą różnicą iż wypłaty z niego są w określony w regulaminie sposób ograniczone. Najczęściej banki stosują rozwiązanie, w którym jedna wypłata w miesiącu z rachunku oszczędnościowego jest darmowa, a za kolejne trzeba uiścić opłatę. Rachunki oszczędnościowe dają większą swobodę w dysponowaniu swoimi pieniędzmi niż lokaty. Odsetki dopisywane są do konta oszczędnościowego w cyklach miesięcznych.

Zarabianie na bankach poprzez programy poleceń

Uczestnictwo w programie poleceń również może być źródłem dodatkowych profitów. Jest to jednak trudniejsza forma zarobkowania niż wyżej opisane.

Choć sama zasada jest prosta. Wystarczy przesłać osobie polecanej specjalny kod, który musi być użyty podczas składania wniosku o dany produkt bankowy. Trudność polega na tym, iż sukces nie zależy tylko od ciebie. Wypłata premii jest uzależniona od drugiej osoby, od tego czy ona również wypełni warunki określone w regulaminie.

Zarabianie na programach poleceń sprawdza się w szczególności wśród różnego rodzaju twórców internetowych – bloggerów, youtuberów, tiktokerów – osób, które mają dostęp do szerokiej społeczności i są dla niej autorytetem. W przeciwnym razie zarobek z poleceń będzie niewielki i może stanowić jedynie sporadyczne uzupełnienie pozostałych form zarobkowania.

Podziel się swoją opinią:

DODAJ SWOJĄ OPINIĘ:

Zarabianko
Logo