Dom Maklerski Bossa – opinie i recenzja konta maklerskiego

Warunki konta maklerskiego w Bossa.pl wyglądają następująco:

FirmaBossa
Rok powstania1995
Adres wwwbossa.pl
Rynek polskiGPW rynek główny + NewConnect
Rynki zagraniczne9
Prowadzenie kontabezpłatne
Prowizja akcje polskie0,38% (min. 5 zł)
Prowizja akcje USA0,29% (min. 14 zł)
Prowizja ETF zagraniczne 0,29% (min. 14 zł)
Opłata za wypłatębezpłatne (poniżej 500 zł opłata 1 zł)
IKE / IKZETAK

Dom Maklerski Bossa – opinie i recenzja

Bossa to konto maklerskie prowadzone w ramach struktur Banku Ochrony Środowiska (BOŚ Bank). Jest to jeden z najdłużej działających domów maklerskich w naszym kraju. Swoją popularność w ostatnim czasie, Bossa zawdzięcza bardzo dobrym warunkom usługi konta IKE i IKZE. Spory wybór zagranicznych funduszy ETF, niższe niż u konkurencji opłaty, plasują ten dom maklerski w czołówce firm inwestycyjnych.

Spis treści:

 • Bossa.pl – jak założyć konto maklerskie
 • Typy rachunków maklerskich
 • Instrumenty finansowe dostępne w Bossa
 • Opłaty i prowizje
 • Konto maklerskie Bossa – opinie klientów

Dla wielu zaskakującym może być fakt, iż przy dość mało rozpoznawalnym banku jakim jest BOŚ Bank funkcjonuje prężnie działające biuro maklerskie walczące o pozycję lidera wśród krajowych podmiotów. Bank Ochrony Środowiska ze swoim kontem maklerskim Bossa doskonale wpasował się w potrzeby i oczekiwania klientów. W szczególności tych, którzy myślą o oszczędzaniu na emeryturę.

Bossa uzyskuje dobre opinie wśród inwestorów dzięki swojej usłudze IKE/IKZE, rozbudowanym pakietom i narzędziom analitycznym a także ze względu na niewygórowane opłaty.

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy odnajdą w ofercie Bossa spore spektrum instrumentów finansowych zarówno z polskiej jaki i zagranicznych giełd. Są tu oczywiście dostępne akcje amerykańskie, ale także kanadyjskie, niemieckie, holenderskie, belgijskie, brytyjskie, francuskie i szwajcarskie.

„W ofercie Bossa jest kilka aplikacji do notowań, zleceń i analizy technicznej o różnym stopniu zaawansowania, dopasowane do potrzeb inwestorów: bossaStaticaTrader, bossaNOL3, bossaMobile.”

Bossa oferta giełdowa
źródło: bossa.pl

Bossa.pl – jak założyć konto maklerskie?

Otwarcie konta maklerskiego w Bossa.pl zajmuje około 15 minut. Przynajmniej tyle czasu trzeba zarezerwować sobie na wypełnienie formularza online oraz transfer dokumentów. Po pozytywnej weryfikacji wniosku użytkownik otrzymuje do zaakceptowania Umowę Ramową. Wszystkie czynności możemy wykonać online, nie jest konieczna wizyta w oddziale banku lub przesyłanie dokumentów kurierem.

Cały proces zakładania konta maklerskiego w Bossa wygląda następująco:

 1. Pierwszym zadaniem jest wypełnienie formularza na stronie bossa.pl
 2. Następnie, jak przy każdej nowej rejestracji, musimy zweryfikować adres e-mail. Klikamy w link aktywacyjny przysłany nam w wiadomości przez dom maklerski Bossa
 3. W kolejnym etapie wgrywamy na stronę Bossa.pl nasze dokumenty. Konieczne są zdjęcia lub skany dwóch stron dowodu oraz dokument potwierdzający adres zamieszkania (np. potwierdzenie zapłaty za internet czy gaz) oraz wzór podpisu do umowy ramowej.
 4. W dalszym kroku wykonujemy przelew weryfikacyjny (przelew musi zostać wykonany koniecznie z konta, którego numer został podany podczas wypełnienia formularza).
 5. Na koniec, po zalogowaniu do konta, otwieramy rachunek akcyjny  i możemy zacząć inwestować!

Rachunek maklerski BOŚ – typy rachunków

Konto maklerskie dla inwestorów indywidualnych otwierane jest z pakietem żółtym, który jest bezpłatny.

„Bezpłatny rachunek w pakiecie Żółtym dla początkujących inwestorów. Dla doświadczonych graczy elastyczne prowizje negocjowane i zwolnienia z opłat za pakiety Zielone przy minimalnej aktywności.”

Funkcjonalności podstawowego rachunku rozbudowywane są poprzez dobór odpowiedniego pakietu, wybieranego spośród sześciu wariantów. W zamian za co miesięczną opłatę inwestorzy otrzymują dostęp do zaawansowanych narzędzi, podglądu notowań, szczegółowych informacji o zleceniach kupna i sprzedaży. Aktualnie oferowane pakiety to:

 • Pakiet żółty – to w pełni bezpłatny pakiet. Pozwala uczestnikom gry rynkowej kupować i sprzedawać akcje, ETF-y, obligacje itp. Składanie zleceń odbywa się przy ograniczonym dostępie do notowań (w żółtym wariancie jest tylko 1 najlepsza oferta z rynku polskiego prezentowana w czasie rzeczywistym)
 • Pakiet zielony 1 – trochę bardziej zaawansowana wersja konta maklerskiego. Daje m.in. dostęp do pełnej bazy danych z wynikami finansowymi spółek giełdowych oraz doniesień agencyjnych PAP. W zielonym wariancie jest 1 najlepsza oferta z rynku zagranicznego prezentowana w czasie rzeczywistym.
 • Pakiet zielony 1+ pakiet zielony z plusem oferuje te same funkcje, które dostępne są w pakiecie zielony oraz dodatkowo dostęp do programu do analizy technicznej Amibroker Professional.
 • Pakiet zielony 5 – składanie zleceń odbywa się przy rozszerzonym dostępie do notowań (mamy 5 najlepszych ofert rynku polskiego oraz 1 ofertę z rynku zagranicznego prezentowane w czasie rzeczywistym)
 • Pakiet zielony 5+ posiada ten sam zestaw rozszerzeń co 1+ oraz widoczność pięciu ofert z GPW / NewConnect
 • Pakiet max – znacznie bardziej zaawansowana wersja konta maklerskiego. Obejmuje pełny arkusz zleceń oraz możliwość śledzenia kolejności złożonego zlecenia na wybranym instrumencie. Dodatkowym bonusem jest dostęp do elektronicznego wydania Gazety Giełda Parkiet.

Z jakich instrumentów finansowych możemy skorzystać?

Korzystając z konta maklerskiego Bossa możesz obracać wieloma instrumentami finansowymi. Wśród najważniejszych wyróżnić należy:

 • akcje polskie – rynek regulowany GPW oraz rynek zorganizowany NewConnect
 • akcje europejskie – giełda London Stock Exchange w Wielkiej Brytanii, giełda Euronext we Francji, Belgii i Holandii, giełda SIX Swiss Exchange w Szwajcarii oraz Xetra w Niemczech
 • akcje amerykańskie – nowojorskie giełdy papierów wartościowych NYSE oraz NASDAQ
 • akcje kanadyjskie – giełda Toronto Stock Exchange
 • fundusze ETF – zarówno z polskiej jak i z europejskich giełd ETF-y UCITS

Największą zaletą IKE, jest brak podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki), który istnieje w przypadku tradycyjnych form inwestowania. W przypadku IKZE zapłacisz podatek 10% po zakończeniu inwestycji.

Konto maklerskie w BOŚ Banku – opinie klientów i nasza ocena

„Jakość potwierdzają liczne nagrody przyznane przez inwestorów i środowisko za aktywność i innowacyjne produkty, związane z inwestowaniem na giełdach polskiej i zagranicznych.

8.9 Ocena

✔ 10 giełd ✔ Bossa to dom maklerski założony przez BOŚ Bank ✔ Długa historia, na rynku od 1995 roku

Dodaj swoją opinię  |  Czytaj opinie i komentarze

Podziel się swoją opinią:

DODAJ SWOJĄ OPINIĘ:

Zarabianko
Logo