Konto osobiste Santander w banku Santander

Konto Santander sprawdzi się świetnie jako główny rachunek do codziennego użytkowania. Szerokie możliwości płatności, darmowe przelewy natychmiastowe i zwrot za domowe rachunki to tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje bank.
Istnieje możliwość korzystania z konta i karty zupełnie za darmo, jeśli co miesiąc dokonasz płatności BLIKIEM lub kartą za min. 300 zł.

Dla kogo Konto Santander?

Konto Santander dostępne jest dla klientów, którzy ukończyli 18 rok życia. Konto Santander dla młodych przeznaczone jest dla dwóch kategorii wiekowych: 18-25 lat oraz 13-17 lat. Bank ma również propozycję dla najmłodszych oferując Konto Santander dla dzieci w wieku 0-12 lat.

Parametry oferty

Jak każdy rachunek osobisty, również Konto Santander wiąże się z pewnymi opłatami. Jeśli jesteś poniżej 26 roku życia korzystanie z konta może być praktycznie darmowe. Również klienci po 26 roku życia mają możliwość bezpłatnego korzystania przy spełnieniu prostych warunków.
Z kontem Santander masz możliwość zyskać dodatkowo:
– do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie – opłacaj rachunki z Konta Santander, a otrzymasz 1% zwrotu – do 25 zł/miesięcznie (zaloguj się Pulpit – Usługi dodatkowe – Zwroty za rachunki – Dodaj dostawcę)
płatności mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, HCE
Poniżej przedstawiamy szczegółowe parametry Konta Santandr

KONTO

Rodzaj kontaKonto osobiste od 18 roku życia
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata za prowadzenie kontaKlienci do 26 r.ż. 0 zł
Klienci powyżej 26 r.ż. 0 zł – pod warunkiem wykonania transakcji kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł miesięcznie,
6 zł – w innym wypadku
Oprocentowanie rachunku0%
Aplikacja mobilnaTak

KARTA

Typy kartKarta debetowa Mastercard
Karta debetowa VISA
Opłata za wydanie karty0 zł
Opłata za odnowienie karty15 zł – jeśli masz więcej niż 26 lat
Opłata miesięczna za kartęKlienci do 26 r.ż. 0 zł – jeśli wykonasz przynajmniej jedną transakcje bezgotówkową kartą, Apple Pay, lub Google Pay
9 zł – w innym wypadku

Klienci powyżej 26 r.ż. 0 zł – pod warunkiem wykonania transakcji kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł miesięcznie
9 zł – w innym wypadku
Płatności kartą za granicą2,8% za przewalutowanie
Płatności mobilneBLIK, HCE
Apple pay, Google pay, Garmin pay
Fitbit pay, SwatchPay, Xiaomi Pay
Inneprogram rabatowy Mastercard Bezcenne chwile, cashback

BANKOMATY

Wypłaty z bankomatów w PolsceKlienci do 26 r.ż. 0 zł – wszystkie bankomaty
Klienci powyżej 26 r.ż. 0 zł – bankomaty Santander
3 zł – pozostałe bankomaty
Możliwość wykupienia w cenie 5 zł miesięcznie darmowych wypłat za wszystkich bankomatów
Wypłaty z bankomatów w Polsce Blikiem0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicąKlienci do 26 r.ż. 0 zł
Klienci powyżej 26 r.ż. 5 zł – przy wypłacie EURO
10 zł – pozostałe waluty
Wypłaty gotówki w oddziale banku0 zł
Wpłaty gotówki w oddziale banku0 zł
Wpłaty gotówki we wpłatomacie0 zł – wpłatomaty Santander

PRZELEWY

Przelew krajowy zwykły0 zł
Przelew błyskawiczny0 zł
Przelew na telefon BLIK0 zł
Przelew w oddziale banku5 zł – dla osób do 26 r.ż.
10 zł – dla osób powyżej 26 r.ż.
Zlecenie stałe0 zł
Polecenie zapłaty0 zł
Kody SMS lub autoryzacja przez aplikacje0 zł
Przelew europejski SEPA0 zł
Przelew zagraniczny SWIFT0,2%, min. 20 zł maks. 200 zł

Jak otworzyć konto w Santander Bank Polska?

Wypełnij wniosek o otwarcie konta w Santander Bank Polska na stronie promocji – podaj niezbędne dane do otwarcia konta. Wypełnienie wniosku zajmie Ci kilka minut.

Otrzymaj umowę w wybrany przez Ciebie sposób: jeśli otwierasz konto na selfie – umowę otrzymasz na podany adres e-mail, jeśli za pośrednictwem kuriera – umowę dostarczy Ci kurier na wskazany adres.

Aktywuj konto – konto będzie aktywne po poprawnej weryfikacji twoich danych podczas składania wniosku (konto na selfie) albo po dostarczeniu przez kuriera dokumentów do banku (konto za pośrednictwem kuriera).

Zwroty za rachunki

Opłacając rachunki możesz co miesiąc otrzymać zwroty i zyskać nawet 25 zł w miesiącu, czyli 300 zł rocznie. Możesz płacić za prąd, gaz, telefon komórkowy i stacjonarny oraz TV i internet za pomocą przelewów internetowych ze wskazanego przez ciebie konta.
Aby otrzymywać zwroty, faktura powinna być wystawiona na Twoje imię i nazwisko. Jeśli konto, z którego będziesz opłacał rachunki jest kontem wspólnym, faktura może też być wystawiona na nazwisko współposiadacza konta.
Dodaj dostawców – wystarczy, że fakturę od danego dostawcy załączysz tylko raz.

Aplikacja mobilna banku Santander

Dzięki bankowości mobilnej możesz korzystać z konta osobistego i innych produktów w dowolnym miejscu. Sam decydujesz z jakich funkcji korzystasz i gdzie. Oferuje wygodny dostęp do konta, przelewy na numer telefonu, szybkie zastrzeżenie karty kredytowej, wniosek o kredyt gotówkowy i decyzja nawet w 60 sekund od złożenia wniosku.

Możesz płacić zbliżeniowo telefonem, BLIKIEM, kupować bilety i opłacać parking. Będziesz poinformowany o wszelkich zmianach czy ważnych terminach dzięki bezpłatnym powiadomieniom na telefon. 

Konto Santander – opinia

Decydując się na Konto Santander w Santander Bank masz możliwość uniknięcia opłat za jego prowadzenie oraz obsługę karty, o ile spełnisz warunek płatności kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Atrakcyjna jest również oferta korzystania z bankomatów – dla osób poniżej 26 roku życia nie ma opłat, starsi klienci banku mogą korzystać bezpłatnie z sieci bankomatów Santander, ewentualnie uniknąć prowizji za korzystanie z pozostałych bankomatów wypłacając gotówkę Blikiem lub opłacając miesięcznie pakiet wypłat.

Niewątpliwym plusem konta są darmowe przelewy Express Elixir (do 5.000 zł) oraz dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Bank również często rozpieszcza klientów atrakcyjnymi promocjami, które można ze sobą łączyć.

Podsumowując Konto Santander to konto, które oferuje wygodę, elastyczność, konkurencyjne warunki oraz wszechstronne usługi, aby zapewnić łatwe i bezproblemowe zarządzanie finansami.

Sprawdź aktualną ofertę banku Santander

Poznaj produkty i aktualne promocje Santander Bank

Misją Santander Bank Polska jest pomaganie klientom indywidualnym i biznesowym w osiąganiu …

Podziel się swoją opinią:

DODAJ SWOJĄ OPINIĘ:

Zarabianko
Logo