Konto Przekorzystne w banku Pekao

Bank Pekao oferuje darmowe w prowadzeniu konto osobiste z możliwymi do uniknięcia opłatami za kartę. Dzięki rewolucyjnej karcie Mastercard lub Visa wypłaty z bankomatów poza granicami mogą być całkowicie bezpłatne, przy spełnieniu prostych warunków. Atrakcyjna aplikacja PeoPay daje pełny wachlarz płatności mobilnych, a serwis Pekao24 pozwoli Ci mieć podgląd na wszystkie Twoje konta w jednym miejscu.

Dla kogo Konto Przekorzystne w banku Pekao?

Konto Przekorzystne w banku Pekao dedykowane jest osobom powyżej 18 roku życia. Aby otworzyć konto w banku Pekao musisz posiadać polski numer telefonu komórkowego, za pomocą którego można odbierać i wysyłać SMS-y oraz adres e-mail. Jeśli masz mniej 18 lat Konto Przekorzystne może w Twoim imieniu założyć rodzic lub inny przedstawiciel ustawowy.

Parametry oferty

Konto Przekorzystne może być całkowicie darowe. Wystarczy, że w poprzednim miesiącu kalendarzowym zapewnisz wpływ min. 500 zł w formie pojedynczego zasilenia i przynajmniej raz zapłacisz kartą do tego konta lub aplikacją bankowości mobilnej PeoPay.

KONTO

Rodzaj kontaKonto osobiste od 13 roku życia
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata za prowadzenie konta0 zł
Oprocentowanie rachunku0%
Aplikacja mobilnaTak

KARTA

Typy kartKarta debetowa Mastercard
Visa Debit FX
Opłata za wydanie karty0 zł
Opłata za odnowienie karty0 zł
Opłata miesięczna za kartęKlienci powyżej 26 r.ż.
0 zł – jeśli w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcje bezgotówkową kartą, Apple Pay, PeoPay lub Google Pay
Klienci poniżej 26 r.ż.
0 zł – bezwarunkowo
4 zł – innym wypadku
Płatności kartą za granicą0 zł
Płatności mobilneBLIK
Google pay, Apple pay, Garmin pay, Fitbit pay

BANKOMATY

Wypłaty z bankomatów w PolsceKlienci powyżej 26 r.ż.
0 zł – bankomaty Pekao
0 zł – dwie pierwsze wypłaty z pozostałych bankomatów, przy spełnieniu warunków 500 zł wpływów i jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie
2,3% min. 5 zł – kolejne wypłaty z bankomatów obcych
Klienci poniżej 26 r.ż.
0 zł bezwarunkowo
Wypłaty z bankomatów w Polsce BlikiemKlienci powyżej 26 r.ż.
0 zł – bankomaty Pekao
0 zł – dwie pierwsze wypłaty z pozostałych bankomatów, przy spełnieniu warunków 500 zł wpływów i jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie
2,3% min. 5 zł – kolejne wypłaty z bankomatów obcych
Klienci poniżej 26 r.ż.
0 zł bezwarunkowo
Wypłaty z bankomatów za granicąKlienci powyżej 26 r.ż.
0 zł – dwie pierwsze wypłaty przy spełnieniu warunków 500 zł wpływów i jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie
2,3% min 5 zł – kolejne wypłaty
Klienci poniżej 26 r.ż.
0 zł bezwarunkowo
Wypłaty gotówki w oddziale banku8 zł
Wpłaty gotówki w oddziale banku8 zł
Wpłaty gotówki we wpłatomacie0 zł – wpłatomaty Pekao
0,4% min. 2 zł – wpłaty w pozostałych wpłatomatach przy użyciu PeoPay (również Blik)

PRZELEWY

Przelew krajowy zwykły0 zł
Przelew błyskawiczny5 zł
Przelew na telefon BLIK0 zł – do 31 grudnia 2023 r.
1 zł – standardowo
Przelew w oddziale banku10 zł
Zlecenie stałe0 zł
Polecenie zapłaty0 zł
Kody SMS / autoryzacja przez aplikacje0,20 zł / 0 zł  autoryzacja przez aplikację mobilną
Przelew europejski SEPA0 zł
Przelew zagraniczny SWIFT0,5% min. 30 zł, maks. 250 zł

Rewolucyjna Kartą wielowalutowa Mastercard lub Visa Debit FX

Do konta wydawana jest karta wielowalutowa, która obsługuje rachunki w złotówkach oraz w obcych walutach i oferuje przewalutowania bez dodatkowej prowizji i po kursie MasterCard lub Visa (przewalutowanie następuje najpierw na dolary amerykańskie, a następnie – także po kursie organizacji płatniczej – na złote).

Karta może być darmowa w używaniu w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej tą kartą.
Z zasilenia wyłączone są wpłaty gotówki, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz polecenia przelewów pomiędzy rachunkami własnymi.

Jak otworzyć konto Przekorzystne w banku Pekao?

W banku Pekao tylko chwila dzieli Cię od tego, aby cieszyć korzyściami jakie daje Konto Przekorzystne. Otworzyć je możesz w kilku prostych krokach.

  • wypełnij wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego na stronie banku 
  • podaj dane kontaktowe oraz zaakceptuj wymagane oświadczenia oświadczenia
  • wybierz weryfikację tożsamości na selfie – w tym kroku poproszony zostaniesz o zaprezentowanie do kamery obu stron swojego dowodu osobistego (awers i rewers) oraz swojej twarzy
  • po zapoznaniu się z treścią umowy i przesłanymi dokumentami możesz zawrzeć umowę wpisując kod jednorazowy i klikając „Zawieram Umowę”

Przed otwarciem konta sprawdź aktualne promocje banku Pekao, w których często można zyskać premie przy zakładaniu konta.

Serwis Pekao24 i aplikacja PeoPay banku Pekao

Dzięki bankowości elektronicznej Pekao24 w jednym miejscu masz dostęp do swoich rachunków płatniczych prowadzonych przez bank Pekao, ale również i niektóre inne banki krajowe. Możesz dodać konta, które posiadasz w innych bankach i widzieć salda w jednej aplikacji. Dzięki temu logujesz się tylko do jednej aplikacji.
Lista banków, z których możesz widzieć informacje:

Również aplikacja mobilna PeoPay stwarza cały ogrom możliowości: składaj dyspozycje, rób przelewy, zlecaj doładowanie telefonu oraz opłacaj rachunki czy faktury za pomocą usługi Qlips.
Aplikację możesz dopasować do swoich potrzeb – ustawić awatar oraz tło, wybrać które skróty, widżety i produkty mają być dostępne na pulpicie aplikacji.
Płatności możesz dokonywać w sposób dla Ciebie najwygodniejszy: kartą, telefonem za pomocą Apple Pay lub Google Pay, zegarkiem z opcją Fitbit Pay lub Garmin Pay, kodem BLIK. A za granicą korzystać z wielowalutowej karty lub konta walutowego także online.

Konto Przekorzystne w banku Pekao – opinia

Konto Przekorzystne jak jego nazwa wskazuje jest korzystną opcją, gdyż oferuje Ci bezwarunkowe 0 zł za jego prowadzenie oraz łatwe do uniknięcia opłaty za kartę debetową. I choć autoryzacja SMS to koszt 0,20 zł istnieje prosty sposób na uniknięcie tej opłaty – wystarczy zainstalować aplikację PeoPay i potwierdzać transakcje w aplikacji mobilnej całkowicie za darmo. Oczywiście jeśli masz mniej niż 26 lat, bank zwalnia Cię z opłat za konto, kartę i bankomaty, bez jakichkolwiek warunków.

Rejestrując kartę Mastercard w programie Bezcenne Chwile masz możliwość korzystać z atrakcyjnych rabatów w partnerów akcji.

Niezwykle ciekawa opcja wielowalutowej karty debetowej skusi przede wszystkim fanów częstych podróży zagranicznych. Nie musisz już martwić się o wymianę waluty, bo bez względu gdzie jedziesz twoje wydatki zostaną przeliczone po atrakcyjnym kursie Mastercard / Visa.

Wielofunkcyjna bankowość internetowa oraz nowoczesna aplikacja mobilna stwarza naprawdę szerokie pole do popisu, aby stworzyć dopasowany do własnych potrzeb produkt.
Zaloguj się do PeoPay i zapisz do Programu Bezcenne Chwile, aktywuj płatności mobilne i płać za zakupy telefonem lub zegarkiem.

Sprawdź aktualną ofertę banku Pekao

Poznaj produkty i aktualne promocje banku Pekao

Bank Pekao to jeden z największych banków w Polsce, który powstał w 1929 roku. Od tamtej pory zyskał …

Podziel się swoją opinią:

DODAJ SWOJĄ OPINIĘ:

Zarabianko
Logo